Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

O nas

Środowiskowy Dom Samopomocy w Sławnie z dniem 1 stycznia 2014 r. na mocy Uchwały Nr XXXVIII/202/2013 Rady Miejskiej w Sławnie z dnia 31 października 2013 r. w sprawie utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Sławnie działa jako samodzielna jednostka organizacyjna.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Sławnie jest dziennym ośrodkiem wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi typu:
1) A- dla osób przewlekle psychicznie chorych
2) B- dla osób upośledzonych umysłowo
3) C- dla osób wskazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych

Przeznaczony jest dla 32 uczestników, którym udziela się wsparcia w formie zajęć terapeutycznych, wspierająco – aktywizujących i wielu innych, pomagającym w kształtowaniu kontaktów z otoczeniem , jak również uczących zaradności w życiu codziennym.

Głównym celem działalności Domu jest rehabilitacja społeczna osób z zaburzeniami psychicznymi na bazie terapii zajęciowej i różnego rodzaju treningów, zmierzająca do zapobiegania nawrotom choroby, łagodzenia jej objawów poprzez motywowanie, aktywizowanie do powrotu do pełnej, samodzielnej egzystencji w społeczeństwie.

Głównym zadaniem jest wszechstronna pomoc osobom z zaburzeniami psychicznymi w przystosowaniu się do samodzielnego życia w społeczeństwie oraz wyposażenie ich w podstawowe umiejętności radzenia sobie w życiu codziennym, które na skutek długotrwałej choroby zostały utracone.                                                                                         

o-nas-66.jpg

                                                                                          Środowiskowy Dom Samopomocy w Sławnie
                                                                           jest czynny od poniedziałku do piątku od godz. 7.00 do 15.00.