Dnia 03.06.2016 r. w Postominie odbył się Powiatowy Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych pn. „Gens Suna Sumus- Jesteśmy jedną rodziną ”.

Głównym celem pikniku była popularyzacja czynnej formy spędzania czasu wolnego oraz integracja z osobami zdrowymi i ich rodzin w środowisku lokalnym poprzez uczestnictwo w konkurencjach sportowych, w konkursie plastycznym, kulinarnym (wypiek ciasta), prezentacji umiejętności wokalno-artystycznych osób niepełnosprawnych.

Uczestnicy wspólnie z opiekunem przygotowali i wykonali dwa utwory sceniczne: piosenkę zespołu Abba „Mamma mia” i Lambadę z układem choreograficznym do utworu muzycznego wykonywanego przez zespół Kaoma, tekst utworów własny. Swój wkład miały również poszczególne pracownie: kulinarna (wypiek ciasta), pracownia plastyczna i rękodzieła (wykonanie plakatu-Jesteśmy jedną rodziną, przygotowanie strojów do występu), pracownia sportowo-ruchowa -uczestnicy wzięli czynny udział w konkurencjach sportowych).Placówka otrzymała III miejsce w prezentacji scenicznej i dyplom pamiątkowy z koszem słodkości.

Uroczystość dostarczyła wszystkim wiele radości, stała się doskonałą okazją do zawiązania nowych przyjaźni i spędzenia wspaniałych chwil. Na twarzach uczestników zagościł uśmiech, rozbawieni i w bardzo dobrych humorach powrócili do domu pełni wrażeń.

piknik-postomino-2016-122.jpg [miniatura]

piknik-postomino-2016-127.jpg [miniatura]

piknik-postomino-2016-123.jpg [miniatura]

piknik-postomino-2016-124.jpg [miniatura]

piknik-postomino-2016-126.jpg [miniatura]

piknik-postomino-2016-125.jpg [miniatura]